Kādu atkritumu pie Baltijas jūras ir visvairāk?

Lai noskaidrotu atbildi uz šo jautājumu, šodien tiek uzsākta sociālā kampaņa “Mana jūra”.  Tās laikā Baltijas jūras Latvijas piekrastē 500 km garumā mēnesi – no 28. jūnijam līdz 28. jūlijam – tiks analizēta Baltijas jūras piekrastes atkritumu problēma.

Izpētes gājiens gar Baltijas jūras piekrasti sāksies Nidā ar zaļās lentes pārgriešanu uz Lietuvas un Latvijas robežas, savukārt noslēgums gaidāms 28.jūlijā Ainažos pie Latvijas un Igaunijas robežas.

Kampaņas “Mana jūra” uzdevums būs apkopot datus un faktus par piekrastē atrastajiem atkritumiem, apsekot atkritumu apsaimniekošanu pludmalēs un aicināt cilvēkus aizdomāties par to, kas ir jūra, ko cilvēki no tās ņem un ko dod tai pretī. Veicot atkritumu monitoringu jūras piekrastē, no iegūtajiem rezultātiem varēs spriest par to, cik daudz jūras piekrastes piesārņošanā vainojami atpūtnieki, jūras transports vai kaimiņvalstu iedzīvotāji.

Kampaņai varēs sekot līdzi vietnē www.manajura.lv, lai uzzinātu dalībnieku atrašanās vietu, jaunākās aktualitātes, noskatītos video dienasgrāmatas un intereses gadījumā pievienotos gājienam.

 

 

Atslēgvārdi:

Pagaidām komentāru nav.

Pievienot komentāru