Padomju armijas paliekas Baltijas jūras krastā

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

 

  1. Pirms vairāk kā 20 gadiem Baltijas jūras krastu  kā PSRS ārējo robežu apsargāja armija. Uz piekrastes teritoriju kartēm tika uzlikts uzraksts „slepeni”. 50 gadus Latvijas piekraste bija „aizliegtā zona”.
  2. Lai kontrolētu pārvietošanos, vakaros uzecēja krasta daļu. Gadu gaitā izveidojās dziļš un plats grāvis, kas vietām saglabājies vēl šodien, citviet to jau aizskalojusi jūra.
  3. Civiliedzīvotāju piekļuve jūrai bija aizliegta. Vēl tagad Baltijas jūras piekrastē vietām ir saglabājies dzeloņdrāšu žogs.
  4. Ik pa gabalu jūras krastā slējās sargu torņi jeb “viškas” no kurām uzmanīgi vēroja, lai civiliedzīvotāji neuzturētos jūras krastā.
  5. Vairākas no armijas ēkām vēl joprojām redzamas. Dažas no tām tiek izmantotas, dažas pamestas sabrukšanai.
  6. Vietām saglabājušies arī vecie ceļi.
  7. Kā vientuļi rēgi krastā slejas vecās sistēmas liecinieki. Lielākā daļa no būvēm, komunikāciju sistēmām un infrastruktūras netiek izmantotas.
  8. …arī šī ir visai parasta ainava posmā starp Ventspili un Kolku.
  9. Dažas no vecajām “višku” vietām ieguvušas jaunus saimniekus, kas prot saskatīt vietas potenciālu un “lietot vēlreiz”. Mulsina tikai tas, ka fotogrāfi viņiem ne visai patīk…

Fotostāsta sagatavošanā izmantota  ekspedīcijas „Mana jūra” laikā tapušās fotogrāfijas un informācija no Gunas Grimstes prezentācijas „Aizliegtā zona”.

Paldies Gunai par palīdzību!

Atslēgvārdi:

Pagaidām komentāru nav.

Pievienot komentāru