Samazini bīstamos atkritumus

Bīstami atkritumiJa iespējams, izvēlies produktus, kuri nesatur toksiskas vielas. Ir daudz un dažādu veidu, kā to izdarīt arī tad, ja neesi fanātisks “zaļais” un veselīga dzīvesveida piekritējs, daži ieteikumi var noderēt arī tev:

Izvēloties produktu, pievērs uzmanību tā sastāvam. Tādi vārdi kā “uzmanību”, “brīdinām”, “briesmas”, “inde” (angliski – caution, warning, danger, poison) ir signāls, ka produktu labāk likt atpakaļ plauktā.

Rūpīgi izlasi lietošanas instrukciju un izmanto norādītās devas. Atceries – dubultojot izmantotā līdzekļa devu, tā efektivitāte nedubultosies !

Izvairies no mākslīgajām smaržvielām, kuras satur veļas mīkstinātāji, trauku mazgāšanas līdzekļi, kosmētika, gaisa atsvaidzinātāji un higiēnas piederumi. Izmanto piedāvātās alternatīvas, tādu kļūst arvien vairāk. Izvēlies produktus, kuru sastāvā ir augu valsts produkti, piemēram, ēteriskā eļļa.

Izvairies no produktiem, kuri satur pesticīdus. Ja nākas cīnīties ar dažādiem kukaiņiem dārzā un mājās, atceries, ka pesticīdi neatšķir tevi no kukaiņa. Iznīcinot kukaini, tiek grauta arī tava imūnsistēma. Alternatīva vienmēr var būt kāds dabas dots līdzeklis.

Izvēlies bioloģiski audzētu pārtiku, arī Latvijā tā pieejama arvien vairāk. Izvēloties ekoloģiski tīrā vidē augušus produktus, tu ne tikai ēdīsi uzturvērtības ziņā augstvērtīgāku pārtiku, bet vienlaicīgi atbalstīsi arī bioloģiskās lauksaimniecības nozari un rūpes par dabu.

Ģērbies tikai 100% kokvilnas, zīda, lina vai vilnas apģērbā. Sintētisko materiālu ražošanā neiztikt bez ķīmiskajiem atkritumiem, turklāt – arī tava āda novērtēs tīru mantu!

Elektriskās un elektroniskās iekārtas, medicīnas un bīstamos atkritumus, kompostējamos un cita veida atkritumus nodod speciāli tam paredzētos punktos! Vairāk informācijas šeit: http://www.atkritumi.lv

Raksta foto: lecercle

Atslēgvārdi:

Pagaidām komentāru nav.

Pievienot komentāru