Stikla pudeles stāsts

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
  1. Šādi un līdzīgi skati reizi pa reizei manāmi ikvienā mājā. Sulas, alus, vīns, degvīns, eļļa, piens un citi produkti aiz sevis atstāj tukšo taru. Stikla pudeles otrais mūžs sākas jau pavisam citā kvalitātē, kļūstot par interjera priekšmetu vai trauku. Ar stikla pudeles pārveidošanu iepazīstina meistars Ivars Ozoliņš-Ozols.
  2. Pirms lietošanas pudelēm rūpīgi jānotīra etiķetes, tās jāizmazgā un jānožāvē. Etiķetes noņemt palīdzēs pudeļu peldināšana siltā ūdenī. Iespējams, peldes laikā etiķete pati atdalīsies no pudeles. Lai pudeles varētu izmantot sakausēšanai, tām jābūt pilnīgi sausām.
  3. Tīrās pudeles ievieto īpašā stikla kausējamā krāsnī, kur ļoti augstā temperatūrā tās atrodas gandrīz diennakti. Stikls ir lielisks materiāls un, pārkausējot neskaitāmas reizes, tas nezaudē kvalitāti. Fakti liecina, ka, pārstrādājot vienu stikla pudeli, tiek ietaupīta enerģija, kas identiska vienas 100-vatu spuldzītes dedzināšanai stundas garumā!
  4. Šādi izskatās izkausētas pudeles. It kā pudele, it kā tomēr nē. Temperatūrai sasniedzot maksimumu, stikls kļūst mīksts. Šajā brīdī var atvērt krāsni un, ja nepieciešams, pielabot pudeles formu. Krāsni atver tad, kad tā atdzisusi līdz istabas temperatūrai.
  5. Pudeļu  matējums, rakstu faktūra un citi īpaši vizuāli efekti tiek iegūti, stikla virsmu apstrādājot ar smilšu strūklu.
  6. Pulkstenis. Stikla pudeļu pārkausēšana diez vai kļūs par masveida ražošanu, tāpēc allaž būs īpaša dāvana, vēl jo vairāk – ja par ideju padomāsi savlaicīgi.
  7. Uzkodu trauks. No tālām zemēm vesta iecienītā vīna pudele var kļūt par lielisku dāvanu un atgādināt par ceļojumā pavadīto laiku. Pudeli iespējams pārkausēt arī atstājot neskartu emblēmu, kas attēlota dažu pudeļu stiklā. Pudele pārtop par ēdienam piemērotu trauku, bet, ieskatoties vērīgāk, redzams arī dzēriena zīmols.
  8. Šķīvis saldumiem, sieram, dažādām uzkodām. Šādā veidā iespējams pārstrādāt ne tikai stikla pudeles, bet arī vecu logu stiklu, burkas  un cita veida stikla taru. Varbūt tev apnikusi vecā vāze vai ilgi lietotais glāžu komplekts? Arī tie var sākt jaunu dzīvi.
  9. Vīraku kvēpināmais trauks. Mēdz teikt – viena cilvēka atkritumi var kļūt par otra cilvēka dārgumu.

Atslēgvārdi:

Pagaidām komentāru nav.

Pievienot komentāru