Vecās kumodes stāsts

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
 1. Šī balti krāsotā kumode drīz iegūs pavisam citu izskatu. Daudzkārt klātais krāsojums tās saimniekiem vairs nešķiet pievilcīgs, tāpēc meistars Matīss to atjaunos, izmantojot samērā vienkāršu darbarīku komplektu.
 2. Lai atjaunotu kumodi, tai vispirms jānoņem biezais krāsas slānis. Tam nepieciešami karstā gaisa fēns un skrāpis. Pūšot ar fēnu gaisu, krāsa sakarst un nolobās, ar skrāpi tā jānokasa nost. Tikai nedomā, ka fēns ir tavā vannas istabā atrodamais matu žāvētājs. Tas ir speciāli šādam darbam paredzēts darbarīks.
 3. Kad krāsas slānis ir noņemts, laiks kumodes virsmu noslīpēt.  Tas tiks paveikts ar leņķa slīpmašīnu, uzliekot tai slīpēšanas paliktni, pie kura pielīmēta smilšpapīra ripa.
 4. Vispirms kumodes virsma tiek slīpēta ar 80-100 graudu smilšpapīru. Slīpējot jālieto aizsargbrilles, respirators un austiņas, lai pasargātu sevi no traumām.
 5. Noslēgumā slīpēšana jāveic ar 180-240 graudu smilšpapīru. Stūrus un smalkas vietas slīpējam ar roku. Kad kumode ir noslīpēta, atbrīvojamies no putekļiem.
 6. Kumodes stūri kādreiz ir bijuši tumšā krāsā, tāpēc tos nokrāsojam arī šoreiz. Lai krāsojot nenokrāsotu visu skapīti, lietojam lentu.
 7. Kumodi iespējams apstrādāt ar eļļu vai laku. Šī konkrētā kumode turpmāk dzīvos virtuvē, tā tiek lakota, lai virsma būtu vieglāk kopjama. Savukārt, lai virsma būtu gludāka, pēc lakas nožūšanas virsmu vēlreiz nedaudz nopulē ar smalku 240 graudu smilšpapīru. Pēc tam to vēlreiz notīra un  nolako. Pēc lakas nožūšanas atvilktnēm tiek iemontēti rokturi.

Kumodes labošana notika ar gādīgo meistaru no  varupats.lv rokām.

Atslēgvārdi:

 1. Vilnis 25/06/2012 06:52
  #

  180-240 graudu smilšpapīru. Kā lai pērkot saskaita tos graudus ?

 2. demo 26/06/2012 15:40
  #

  Vajag pajautāt pārdevējam.

 3. Miķelis Majors 01/08/2012 21:55
  #

  Patīkami redzēt,ka cilvēki nodarbojas ar senu lietu atjaunošanu! :)

Pievienot komentāru